Montessori educational materials
Family brand producing wooden boards, cards for learning numbers, letters. Pencil, crayon, jar holders.

Art supplies

Learning numbers

Learning letters
Our bestsellers
-
Marble run track maze labyrinth
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price From $49.99 USDRegular priceUnit price / per$49.99 USDSale price From $49.99 USD -
Wooden marble run track race
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price From $49.99 USDRegular priceUnit price / per$49.99 USDSale price From $49.99 USD -
Marble run track race maze
Regular price From $49.99 USDRegular priceUnit price / per$49.99 USDSale price From $49.99 USD -
Wooden Marble Run Track Set
Regular price From $49.99 USDRegular priceUnit price / per$49.99 USDSale price From $49.99 USD -
Waldorf Crayon holder for Stockmar 16 Blocks/16 Sticks
5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $32.99 USDRegular priceUnit price / per$36.65 USDSale price $32.99 USDSale -
Crayon case for Stockmar 24 sticks
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $50.99 USDRegular priceUnit price / per$56.65 USDSale price $50.99 USDSale -
Stabilo pencil holder for 18 woody pencils 3 in 1, without pencils
5.0 / 5.0
(4) 4 total reviews
Regular price $27.99 USDRegular priceUnit price / per$31.10 USDSale price $27.99 USDSale -
Waldorf Crayon round holder for Stockmar 12 Blocks and 12 Sticks, without crayons
5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $29.99 USDRegular priceUnit price / per$33.32 USDSale price $29.99 USDSale -
MATH BOARD 1-10 with reversible cards
5.0 / 5.0
(11) 11 total reviews
Regular price $33.99 USDRegular priceUnit price / per$37.76 USDSale price $33.99 USDSale -
Montessori screw board
5.0 / 5.0
(6) 6 total reviews
Regular price $44.00 USDRegular priceUnit price / per$48.88 USDSale price $44.00 USDSale -
Prewriting tracing board(lines, shapes)
5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $33.00 USDRegular priceUnit price / per$36.67 USDSale price $33.00 USDSale -
MATH BOARD 1-20 with cards and felt balls
5.0 / 5.0
(12) 12 total reviews
Regular price $59.00 USDRegular priceUnit price / per$69.00 USDSale price $59.00 USDSale -
Rainbow board with felt balls
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price From $42.99 USDRegular priceUnit price / per$43.33 USDSale price From $42.99 USDSale -
English uppercase and lowercase cards with holder
5.0 / 5.0
(7) 7 total reviews
Regular price From $29.99 USDRegular priceUnit price / per$33.32 USDSale price From $29.99 USDSale -
Montessori Wooden Tweezers or Tongs – Fine Motor Skills Tool for Kids
5.0 / 5.0
(6) 6 total reviews
Regular price From $15.00 USDRegular priceUnit price / per$16.66 USDSale price From $15.00 USDSale -
Double-sided wooden labyrinth game, maze
5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price From $49.00 USDRegular priceUnit price / per$54.44 USDSale price From $49.00 USDSale -
English big board and holder with letters cards
5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $55.00 USDRegular priceUnit price / per$61.11 USDSale price $55.00 USDSale -
Montessori Set of reversible trays with numbers 1-20
5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price From $89.00 USDRegular priceUnit price / per$98.88 USDSale price From $89.00 USDSale -
Montessori sorting tray with number cards 1-20
Regular price From $38.61 USDRegular priceUnit price / per -
Sale
Number tracing board
5.0 / 5.0
(7) 7 total reviews
Regular price From $45.00 USDRegular priceUnit price / per$50.00 USDSale price From $45.00 USDSale -
Set of sorting plates or round trays
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $95.00 USDRegular priceUnit price / per$105.55 USDSale price $95.00 USDSale -
Waldorf Crayon holder for Stockmar 16 Blocks and 16 Sticks, ROUND without crayons
5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $32.99 USDRegular priceUnit price / per$36.65 USDSale price $32.99 USDSale -
Waldorf Crayon round holder for Stockmar 8 Blocks and 8 Sticks ROUND, without crayons
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $22.99 USDRegular priceUnit price / per -
Stabilo pencil holder for 10 woody pencils 3 in 1, without pencils
5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $19.99 USDRegular priceUnit price / per$22.21 USDSale price $19.99 USDSale